Rok 2013, leden – květen

Viva la musica v roce 2013

Pěvecké těleso při gymnáziu se schází dvakrát týdně a absolvuje jednou ročně velké soustředění, případně také jednodenní soustředění před většími akcemi. Je obdivuhodné, že jsou studenti ochotni přinést nemalé oběti svého volného času této činnosti a v počtu až třiceti zpěváků dávají na odiv svůj zápal pro zpěv, souhru, týmovou práci a výsledkem je pak krásná vokální hudba a z ní nadšené reakce posluchačů pramenící. Jako každý školní kolektiv čekají i Viva la musicu generační obměny a nezbývá než si přát, aby tradice sborového zpívání byla trvale spjata s naším gymnáziem. Vždyť sboristé přijímají další nabídky na veřejné produkce a svojí činností dělají Gymnáziu Uherské Hradiště dobré jméno i na poli hudebním, sborovém.

V březnu r. 2013 sbor vystoupil na Regionálním kole Gymnasia cantant v Orlové, na Dni učitelů, na Akademi GUH (zejména stojí za zhlédnutí od 7:30…https://www.youtube.com/watch?v=ZDE6oV9cXI8) a na Velikonočním jarmarku v neděli velikonoční na Masarykově náměstí v Uherském Hradišti, kdy velká chumelenice příliš jaro nevěstila a sbor si tak do počasí „rýpl“ závěrečnou vánoční koledou.

V dubnu se sbor představil na celostátní přehlídce na Gymnasia cantant v Brně, odkud přivezl skvělé Stříbrné pásmo.

V květnu byl sbor pozván k vystoupení na hudebním programu u příležitosti 14. narozeniny TV Slovácko, Kolejní nádvoří (Reduta).

20. června sbor zvládl tzv. benefiční „dvoják“. V 16:00 hod. uspořádal v budově gymnázia vlastní Benefiční koncert na podporu akce „Vršky pro Vaška“. A ihned po skončení sbor sedl do autobusu směr Valašské Meziříčí, kde pořádal svůj tradiční benefiční koncert sbor tamějšího gymnázia, skvělý sbor Basové G se sbormistryní Janou Krchákovou, která náš sbor přizvala.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *