Rok 2012, Zlaté pásmo Gymnasia cantant

Sborová činnost a obrovský úspěch na Gymnasia cantant 2012

Viva la musica zpívá na akcích školy, jako jsou akademie https://www.youtube.com/watch?v=M7mwFNW3ASw, imatrikulace primánků, slavnostní předávání maturitního vysvědčení, dny otevřených dveří aj. Postupně se o pěveckém sboru na gymnáziu začíná mluvit i mezi veřejností a sbor dostává první nabídky vystoupení. Na Vánoce 2011 zazpívali studenti gymnázia na otevření výstavy betlémů ve Slovácké galerii, či uspořádal hodinový předvánoční koncert v aule školy. V roce 2012 se sbor představil hned dvakrát v Popovicích, kde zpíval na dnu matek či při 120. výročí založení tamější školy.

Po roce byl sbor odhodlán znovu se zúčastnit soutěže gymnaziálních sborů, nacvičil i skladbu povinnou a na soutěž gymnaziálních pěveckých sborů Gymnasia cantant v Brně se přes regionální kolo prozpíval až do republikového finále. V něm mohla Viva la musica porovnat svůj um s dalšími 14ti sbory z celé republiky a vůbec si nevedla jako nováček v soutěži. V obrovské konkurenci se k tzv. Zlatému pásmu prozpívaly pouze 4 sbory a Viva la musica patřila mezi ně! Navíc získala Zvláštní cenu za „vzornou interpretaci soutěžního programu“, čímž se zařadila mezi sborovou elitu. V porotě soutěže zasedala věhlasná jména českého sborového světa (Prof. Mátl, Prof. Pivovarský, Doc. Kostečka a Mgr. Kozubík), která při sezení a diskusi sbormistrů neměla svěřencům Jakuba Tomaly takřka co vytknout. Pro sbormistra a celý sbor je výsledek této konfrontace velkou motivací do práce další a rovněž odměnou za desítky a stovky hodin strávené ve zkušebně. Sboristé si v Brně zazpívali také na celé řadě doprovodných programů. https://www.youtube.com/watch?v=456-2PrVK4k a také https://www.youtube.com/watch?v=Vlury09foJM

Při příležitosti dne studentů a Dne boje za svobodu a demokracii 17. listopadu byl sbor přizván na Mariánské náměstí k slavnostnímu odpoledni věnovanému politickým vězňům, roku 1989 a všem studentům. V prosinci sbor organizuje svůj vlastní Vánoční koncert v Galerii Slováckého muzea.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *