O nás

Obecná charakteristika sboru

Smíšený pěvecký sbor založil v září r. 2010 Jakub Tomala, který – jakožto nový učitel na Gymnáziu Uherské Hradiště – chtěl na škole rozšířit nabídku hudebního vyžití. Vzniklo tak těleso, které se zaměřuje na čtyřhlasou hudbu a capella od staré hudby přes úpravy lidových písní po černošské spirituály. Viva la musica se každoročně účastní celostátní soutěže gymnaziálních pěveckých sborů Gymnasia cantant, odkud již přivezla Zlaté pásmo (2012), Pásma stříbrná a několik Zvláštních ocenění. Sbor rovněž organizuje koncerty – vánoční koncerty (vlastní, či ve spolupráci s CM Cifra, s Hradišťanem), koncerty příležitostné; spolupracuje s Klubem kultury UH (17. listopad, výročí Národopisné výstavy), účastní se charitativních akcí (např. Dobročinný bazar ve Slováckém divadle), je zván ke spolupráci s hudebními tělesy (CM Cifra, Hradišťan) atd.

V listopadu natočil ve spojení se sborem Stojanova gymnázia Velehrad a ve spolupráci s Jiřím Pavlicou a Hradišťanem a Slováckým komorním orchestrem vánoční televizní pořad pro Českou televizi Magický kruh Vánoc.

Sbor tvoří v každé sezoně v průměru 25 aktivních členů z řad studentů či absolventů GUH, díky jejichž obětavosti, hudbomilství a krásným hlasům je možné provozovat v dnešní době ve školách věc již ojedinělou, a to smíšený pěvecký sbor. Za pouhých pět let činnosti sboru prošly tělesem desítky pěvců, někteří jsou dnes aktivními členy sborů vysokoškolských, popř. zpívají v Janáčkově divadle.